Общая информация

Польща — одна з найбільш популярних напрямків для іммігрантів з України, Білорусії та Росії. У чому секрет цієї привабливості для жителів країн СНД? Популярність ця обумовлена низкою причин:

  • Благополучна європейська країна в економічному і соціальному плані
  • Відносно проста процедура отримання ВНЖ (в порівнянні з іншими країнами Європи)
  • Можливість вільного пересування країнами «Шенгену»

ob_info_emig

Близький менталітет і схожа мова слов’янської групи

Польща розташована на території Центральної Європи і є однією з найбільших у всій Європі. Тут переважає помірний клімат — м’яка зима і тепле літо, весна починається рано, а осінь настає пізно.

І що не менш важливо — Польща одна із найбільш дешевих країн Євросоюзу. Детальніше можна прочитати в рубриці Еміграція.

Виїхати до Польщі з України хоче все більше число українців, причому багато хто хоче отримати карту поляка, що дає безліч переваг при перебуванні на території Польщі. Також українці можуть виїхати в польську державу в зв’язку з навчанням, за робочою візою (бізнес, за запрошенням, туристичної) або в рамках безвізового режиму (останнє правда передбачає право перебування всього протягом 3-х місяців протягом півроку).

Детальніше також можна прочитати в рубриках Робота в Європі, Освіта в Європі і Еміграція.

Залежно від мети переїзду кожен вибирає для життя місце, яке найбільш відповідає запитам і особливостям способу життя. Якщо ви приїхали до Польщі працювати, то краще оселитися у великому місті — наприклад у Варшаві, Гданську, Кракові, Познані, Вроцлаві і т.д. У Польщі, як, втім, і в більшості інших країн, спрацьовує принцип «Жити краще там, де більше роботи», тобто в місцях зосередження промисловості і торгівлі.

Також, кожна людина, яка приїхала з пост-радянського простору відразу повинна зрозуміти, що тут практично НЕМАЄ корупції, а Закони РЕАЛЬНО працюють і їх РЕАЛЬНО потрібно виконувати — за цим дуже стежать. При чому поляки і європейці в цілому, розуміючи що саме від них самих в першу чергу залежить їх же благополуччя, самі допомагають різним службам в реалізації їхніх завдань (в т.ч. правоохоронним органам).

Щоб, в разі хвороби або ж будь-якого ПП на роботі, не залишитися у «сам на сам» зі своїми проблемами (як це, на жаль, часто буває у нас) в Польщі всі користуються медичними страховими полюсами. Далі в цій же Рубриці ми ще повернемося до питання страхування. Також, ми ще детальніше розглянемо питання проїзду і харчування в Польщі.

Одним з найбільш важливих при облаштуванні на новому місці проживання для кожної людини є безпосередньо саме місце проживання.

Так, знімаючи квартиру в Польщі, слід пам’ятати, що комунальні послуги зазвичай не включаються у вартість оренди. Як правило, орендарі оплачують електрику і газ щомісяця, а за воду доводиться доплачувати в кінці року або після закінчення орендного договору.

Знімаючи житло в Польщі, в більшості випадків квартиранти платять вперед 1-2 суми обумовленої квартплати, яка зараховується орендодавцем як страховий депозит. Знімаючи житло, слід уважно вивчити договір оренди, зокрема пункти, що стосуються відповідальності квартирантів за вихід з ладу обладнання квартири, водопроводу і опалювальної системи.

Так само варто звернути увагу на оплату ремонту та утримання комунальних приміщень: сходових клітин, ліфтів, підвалів і горищ. Квартирний господар, швидше за все, не захоче міняти договір по Вашій вимозі, але знати, за що саме ви будете платити і, головне, скільки — необхідно.

Якщо ви хочете придбати житло в Польщі, пам’ятайте: зробити це краще за все взимку, в період затишшя на ринку нерухомості. Ціни в лютому — на початку березня можуть знижуватися на 5-8% в порівнянні із середньорічними, тому виграної таким чином суми може вистачити на хороший ремонт купленої квартири або котеджу. У даній Рубриці ми ще повернемося до питання пошуку житла в Польщі.

Підводячи підсумок загальної інформації хочеться згадати слов’янську приказку «Добре там, де нас немає». Це до того, що нерідко приїжджаючи до Польщі або інші країни Євросоюзу, наші співвітчизники забувають про саме на наш погляд головне — про необхідність приймати правила гри (порядок, культуру і тип мислення в цілому) цивілізованого суспільства, продовжуючи мислити і діяти по старому … В зв’язку з цим вважаємо за свій обов’язок сказати, що WorkExpressEurope щиро вірить в те, що наших Клієнтів це стосуватися не буде, а навпаки — Польща і Євросоюз в цілому завдяки їх приїзду стануть тільки краще і для всіх нас буде добре там, де саме ми і є!