Регистрация фирмы

Власний бізнес у Польщі – легше, ніж здається

Польське законодавство є дуже привабливим для молодих людей, які прагнуть розпочати своє власне діло та згодом вийти на європейський ринок. Оптимальні умови для ведення підприємницької діяльності породжують у багатьох українців думку не тільки про працю у Польщі, але й також про ведення власного бізнесу.

Закони Польщі не тільки дозволяють іноземним громадянам реєструвати приватні підприємства, але й пропонують найбільш м’які умови для відкриття свого бізнесу.

Обираючи організаційно-правову форму свого підприємства, слід звернути увагу на форму товариства з обмеженою відповідальністю. Розвиток компанії у формі ТОВ – це реальна можливість займатись будь-яким видом господарської діяльності у межах законів Польщі, а також сама вигідна та розповсюджена форма господарської діяльності для іноземців, адже здійснювати одноособову підприємницьку діяльність дозволено виключно фізичним особам-громадянам Республіки Польща.

Розпочинаємо власний бізнес у Польщі

Процес реєстрації ТОВ займає певний час, за який потрібно виконати наступні дії:

 • Укладення Договору з Європейським бюро освіти та праці «WORK EXPRESS EUROPE» щодо підготовки документів, необхідних для заняття підприємницькою діяльністю у Польщі;
 • Обираємо оптимальний для клієнта спосіб реєстрації ТОВ – електронна реєстрація, за дорученням через представника, особисто за участю нотаріуса;
 • Заповнення документів та таблиць, необхідних для підготовки статутних документів;
 • Збір оригіналів та копій документів усіх учасників майбутнього ТОВ. Законодавство Польщі не обмежує коло осіб, які можуть виступати у якості засновника ТОВ;
 • Внесення часткової передоплати згідно з Договором;
 • Перевірка та затвердження пакету документів, що необхідні для реєстрації ТОВ. У деяких випадках знадобиться особиста присутність у Польщі на зустрічі із нотаріусом;
 • Після підпису необхідних паперів польським нотаріусом, пакет статутних документів передається до державних органів Польщі, які здійснюють реєстрацію ТОВ. Згода або відмова від державних органів реєстраціє буде надана через 40 робочих днів (відмов на нашій практиці ще не було)).

Керуючись своїм великим практичним досвідом, Європейське бюро освіти та праці «WORK EXPRESS EUROPE» допомагає майбутнім польським підприємцям у вирішенні додаткових питань, а саме:

 • Відкриття банківських рахунків;
 • Визначення з юридичною адресою компанії;
 • Допомога при підборі КВЕД;
 • Реєстрації індивідуального податкового номера NIP;
 • Реєстрація у якості платника податків;
 • Замова та отримання готової печатки компанії;
 • Офіційний переклад необхідного пакету документів.

Звертаємо вашу увагу на те, що термін реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю на території Польщі можна значно скоротити. Найбільш швидкий спосіб реєстрації – це електронна подача заявки. За допомогою електронних пристроїв зв’язку усі завірені копії документів, а також довіреності та анкети подаються до польських державних органів реєстрації. Максимально через 10 робочих днів Замовник отримує відповідь на виписку з КRS, а це свідчить про те, що ваша нова компанія вже зареєстрована у Польщі та у вас є законні підстави для зайняття підприємницькою діяльністю.

Готовий пакет документів згідно Договору Виконавець особисто надає Замовникові. На підставі володіння часткою в польській фірмі власник має право на отримання візи.

Кожне консульство або візовий центр можуть вимагати різний перелік документів, необхідних для подачі заявок на отримання польської візи. Тому уточнювати усі вимоги слід безпосередньо перед відвідуванням консульства або візового центру. Вартість Шенгенської візи складає 35 євро, польська національна віза отримується безкоштовно. Послуги візового центру можуть коштувати близько 500 гривень (залежить від курсу Євро).